Kuormakori

Jannen värkättyä katolle kiskot kattotelttaa varten, ajattelin että katolla ois hienoa olla jotain mitä monella muulla ei tämmösessä ole.

Kuormakori ja varapyöräteline kuulosti hyvältä ajatukselta. Myynnissähän noita ei juuri ole ja maksaisi varmasti maltaita ja minä en ole kovin kummonen metallityöläinen.

Ei kun harjottelemaan!

Ensin työ/peruutusvalojen asennus kiskoihin.

Huonekalu putki ja vesiputki kulmien oston jälkeen miggi laulamaan. Saumat oli mitä oli. Kolmisen viikkoa taisin koria tehdä töiden jälkeen iltasin. Valtaosa ajasta oli hiomista.

Oikean koron hakua

Alkaa olla maalia vailla. Varapyörätelineessä korkeussäädettävä varsi ja joku roskapöntöstä löytyny vanha pyörännapa sopivalla pulttijaolla.

Kori nousi katolle varapyörän ja lisäpitkän kanssa. Sitten metsään suuntaamaan. 240w yhteisvalotehoa keulassa.

Koko komeus valmiina.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s